002-b

ESTETİK KOMPOZİT SÖVELER

Mimari alanda binaların dış cephe kaplamalarında farklı uygulamalar tercih edilmekte ve binalarda estetik ve emniyet özellikleri bu şekilde ön plana çıkarılmaktadır. Kompozit söve yapılışında ise karşımıza ilk planda bilgisayarda hazırlanan taslak çıkmaktadır. Söve makinaları ile çizilen planlar uygulanmaktadır. Bu profiller binaya monteleneceklerinde cephe kısımlarında T şeklinde profiller oluşturulmakta ve üzerine montaj yapılan sövelerle yalıtım özellikleri sağlanmaktadır.

Söve genel olarak kapı ve pencere gibi alanlarda kullanılan estetik özelliklerdeki profillerdir. Alüminyum söve modelleri farklı alanlarda çok daha sağlam yapılar oluşturmakta ve son yıllarda inşaat sektöründe oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip olmaktadır. Montalama sistemlerinde artan yenilikler sayesinde dış cephede uygulanan söve tasarımları binaların dış görünüşlerinde çok estetik görünümler ortaya çıkarmaktadır. Söve modelleri farklı renk ve tasarımlarda uygulanabilmekte, uygulandıkları alanlarda maksimum verim sağlanmaktadır.

Kompozit söve modellerinde binalarda sağlanan mükemmel estetik uzun ömürlü özelliklerde olmakta ve konutlar bu malzemelerle daha fazla değer kazanmaktadır. Yalıtım alanında yapılan bina Montalama uygulamalarında pencerelerdeki makyaj olarak adlandırılabilecek söve uygulamaları uygulanan alana ve malzemesine göre değişik aralıklarda bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir