kompozit detay

YALITIMDA ESTETİK; HARPUŞTA

Dış cephe kaplamalarında olumsuz hava koşulları düşünülerek tedbirler alınmakta, kar ve yağmur sularının birikmesini önlemek amacı ile eğimli olarak üretilen çıkıntılı malzemelere harpuşta denilmekte ve oldukça faydalı kullanımlar ortaya çıkarmaktadır. Kullanım alanları arasına ise binaların çatı parapetleri yer almaktadır. Farklı seçenekleri bulunmakta kompozit harpuşta metretül fiyatı yapılarda kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Harpuştalar köpük, beton gibi farklı malzemelerden üretilmekte alüminyum harpuşta bu çeşitler arasında en sağlam özelliklerde bulunanlar arasında yer almaktadır. Uygulanacak alanlarda keşif yapılır ve detaylı bir şekilde çıkıntıların ve saçakların ölçüleri alınır. Bu ürünlerin yapıştırmasında çimento esaslı malzemeler kullanılmakta, ürün montesinde terazideki denge ürünün doğru yerleşimi açısından çok önemli olmaktadır.Alüminyum harpuşta fiyatları uygulanan alan ve harcanan malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Son yıllarda binalarda artan kullanımları bulunan cam kaplama detaylarında, özellikle güneş ışınlarının oluşturduğu yansıma ile bu yüzeylerin her an temiz kalması sağlanabilmekte, bu açıdan oldukça faydalı kullanımlar içermektedir. Harpuşta kompozit kaplama ile iç mekanlarda da profesyonel çalışmalar yürütülerek yalıtım alanında maksimum verim elde edilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir