cam saçak

CAM ŞEMSİYE

Binaların duvarlarının yağmurdan korunması amacıyla yapılan mimari bir tarzdır. Saçakların ana vazifesi binanın duvarlarının yağmur suyundan etkilenmemesidir. Çatının duvar ile buluştuğu noktalarda su birikmesine engel olur. Cam saçak bina çevresindeki yürüyüş alanının yağmurdan etkilenmemesini sağlar. Yağmur korumasının dışında güneş ışığını kontrol etmeye de yararlar. Bazı durumlarda ise çatı katının havalanması için de uygulanır.

Cam saçak fiyatları ürünün uygulanacağı alanın büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetleri ile binada cam saçak düşünülen alanla ilgili özel fiyat teklifi düzenlenir. Yapılan iş, kullanılan malzeme ve uygulanan işçilikle orantılı fiyat çalışması yapılır.

Cam saçak özellikleri itibariyle çelik yapılara, alışveriş merkezi girişlerine ve plazalara uygulanabilmektedir. Ürünler monte edilmeden önce üzerine düşecek yağmur suyu yükü, kar yükü ve rüzgâr faktörü hesaplanır. Ürün özellikle altından insanların geçeceği ve alttan yürüyen insanlara tepeden gelebilecek etkilerden koruma amaçlıdır. Kullanılacak camın rengi tercihe göre değişebilir. Kullanılan lamine cam kırılma anında bir arada durarak yaralanma riskini ortadan kaldırır. Tasarım ve mimari açıdan çok kullanılan bir sistemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir