SİLİKON CEPHE GİYDİRME SİSTEMLERİ

Bir binanın dış görünüşünü ön planda tutan estetik bir görünüm sağlayan yüksek standartlarda yaptırılan cephe sistemlerinden biri desilikon cephe sistemleridir. Farklı levha gruplarının sabitlenmesi için kullanılan özel bir kaplama sistemleri olarak tanımlamak mümkündür. Malzeme olarak alüminyum levha başta olmak üzere çeşitli kaplama biçimleri kullanılmaktadır. En sık olarak kullanılan alan arasında kompozit panellerle birlikte kullanılmaktadır.

Cephe giydirme sistemleri arasında en çok albenisi olan ve binalara estetik katılmasını sağlayan silikon giydirme cephesistemleri yüksek bir yatırım değeri olmaktadır. Özellikle son dönemlerde emlak sektöründe silikon cephe giydirme sistemleri olan binalar her zaman bir adım önde olmaktadır. Silikon cephe kaplaması kişilere görsel bir zenginlik oluşturulmaktadır. Temizliğinin oldukça kolay olması yapı maliyetlerini düşürmektedir.

Bir binaya yapılan cephe sistemlerinde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip tamamen cam görümünü oluşturulmaktadır. İki cam arasında bulunana fugalarda silikon dolgu ya da fitil fuga ile alternatif seçilmektedir. Özel tutucular sayesinde sistem daha ince ve hafif kesitlerle oluşturulan sistemlere kilitlemeli silikon cephe sistemleri denmektedir. Kişilerin istekleri göz önüne alınarak modüller içine gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir