strukturelcephesistemi

SİLİKON CEPHE GİYDİRME

Günümüzde silikon cephe giydirme uygulandıkları binanın dış görünüşünü daha fazla ön plana çıkaran ve estetik standartları oldukça yüksek bir cephe giydirme sistemi çok fazla talep edilmektedir. Genel olarak farklı levha çeşitlerinin sabitlenmesinde kullanılan özel bir kaplama şeklidir.

Silikon giydirme cephe sistemi uygulanacak projeye göre kuru sistem strüktüel silikon sistem olması gerekiyor. Belirlenen açıklıklara ve her kat döşeme betonuna detaylarda istenilen gibi ayarlama imkânını sağlayan alüminyum ya da galvenizli çelikten mamul ankrajlarla binaya bağlanır. Ek yerlerde diletasyonu sağlanmış taşıyıcı düşey elemanlar ile birlikte bunlar arasında belirtilen yüksekliklerde ısıcam veya kompozit, kompakt, panel takılabilmesi ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı parçalara özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıtlardan yapılmaktadır.

Yatay kayıt bağlantıları noktalarını paslanmaz çelik vidalarla bağlanıyor. Cam paneller arasında sızdırmazlık çift EPDM fitille sağlandığı için paneller arasındaki sızdırmazlık silikonu çekilmemektedir. Kaplama cam cephelerin görüntü göstermeyen tek taraflı uygulaması tıpkı bir ayna hissi uyandırır. Silikon giydirme cephe özellikleri ile güneş ışınlarının da yansıtılması amacıyla sıcak yaz aylarında ekstra soğutma cihazlarından doğacak masrafların önüne geçilmiş olunur.

 

CEPHE SİSTEM FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Günümüzde pek çok iş merkezinde plaza da ve alış veriş merkezlerinde cephe sistemleri karşımıza çıkmaktadır. Farklı tür ve modellerde cephe sistemleri bulunmaktadır. Bunlar arasında silikon, yarı silikonlu, kapaklı, transparan, kompozit, granit gibi pek çok özelliğe sahip cephe sistemleri bulunmaktadır.

Cephe sistemlerini internetten de inceleme şansına sahipsinizdir. Son derece dayanıklı camlardan oluşan ve görünümü itibari ile şık olan silikon cam cephe sistemleri binaların dış görünüşlerini oldukça değiştirmektedir. Silikon cephe fiyatları binanın yapısına ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Bu konuda pek çok firmadan fiyat almanız mümkündür. Isı ve ses yalıtımlarına karşı oldukça dayanıklı olması ve modern görünümü sayesinde tercih eden kişilerin oldukça memnun kaldığı bir cephe sistemidir. Silikon cam cephe fiyatları konusunda firmalardan bilgi almak isteyen kişilerin fiyatları belirlerken cephe sistemi yapılacak olan binanın büyüklüğüne ve metrekaresine göre hesaplanmaktadır. Temizliğinin de oldukça kolay olmasının yanı sıra hijyenik olduğun için kirlenmesi de oldukça geç olmaktadır.

Bu yüzden cephe sistemleri arasında oldukça ön plana çıkmaktadır. Silikon cam fiyatları belirlenmesi için öncelikle binanızın mimari bilgilerin cephe sistemlerini yaptırmak istediğiniz firmaya vermeniz gerekmektedir.  Özellikle kat yüksekliği, düşey akslar, en yüksek rüzgâr hızı, bina yüksekliği, ısı geçirme kat sayısı, teknik şartname gibi ilgileri paylaşmanız gerekmektedir. Yarı silikon cephe fiyatları hakkında da firmalardan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu kişinin isteğine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Özellikle yatay ve düşey eksendeki profiller iptal edilip yerine silikon dolgusu yapılır. Böylelikle yarı silikon yarı kapaklı bir form elde edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir